O nás

Rezidenční developerský projekt Košinka staví brněnská stavební a developerská skupina DBEST INVEST s.r.o. Tato skupina úspěšně podniká již od roku 1993. V současnosti se zaměřuje na kompletní stavební práce, development, alternativní zdroje energií, inteligentní a energeticky šetrné budovy. V oblasti rezidenčního developmentu má za sebou například realizaci projektu rodinných domů ve Šlapanicích u Brna, půdní nástavby na obytné domy v brněnských ulicích Vondrákova a Žitná, a dále pak stavbu bytového domu Husovice.

felicidad.jpg

Velmi významnou realizací společnosti DBEST je polyfunkční budova Felicidad v Brně v Křenové ulici. Tento osmipodlažní nízkoenergetický dům s kancelářskými prostory, bytovými jednotkami i obchodními prostory byl úspěšně dokončen v roce 2013. V současné době je Felicidad téměř zcela pronajat.

Budova byla stavěna s maximálním ohledem na životní prostředí a na úsporný provoz. Proto byl při její stavbě kladen důraz na využití moderních technologických řešení, která výrazně snižují provozní náklady. Jedním z efektivních úsporných prvků je například aplikace technologií LED pro osvětlení budovy. Všechny systémy jsou napojeny na inteligentní řízení budovy. K dalšímu snížení režijních nákladů vede také také použití hliníkových oken s trojskly s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Dvojitá fasáda na jižní straně vytváří teplovzdušný kolektor s biologickým zastíněním založeným na principu „vertical gardening" a slouží nejen jako tepelný izolant, ale chrání také proti hluku z ulice. Zdrojem tepla jsou tepelná čerpadla, v celé budově se nachází podlahové vytápění, jižní fasáda stavby je klimatizována.

Stejně jako je tomu u projektu Košinka, i v tomto případě jsou autory návrhu budovy architekti ing. arch. Ludvík Křenek a ing. arch. Martina Volejníková z ateliéru Albatros.

 

Ing. Miroslav Padyšák
Tel.: 604 600 500
E-mail: padysak@dbest.cz